Jaka pogoda będzie nad morzem?

Powoli dobiega końca czerwiec – pierwszy miesiąc lata. Przed nami jego ostatni weekend i zarazem pierwszy weekend wakacji 2022. Tym razem – zgodnie z życzeniem Czytelników – kilka słów o pogodzie, jaka czeka wypoczywającym nad naszym pięknym Bałtykiem w najbliższych dniach.

SOBOTA [25-06-2022] – na wybrzeżu wschodnim (woj. pomorskie) bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Bez opadów. Gorąco, a nawet upalnie, gdyż wiatr będzie od lądu, a nie od morza. Temp. max. ok. 26/32°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

Na wybrzeżu zachodnim (woj. zachodniopomorskie) w sobotę też bezdeszczowa i słoneczna aura, jedynie na krańcach zachodnich regionu rano przejściowo więcej chmur, ale na ogół bez opadów. Tu również gorąco i upalnie. Temp. max. ok. 25/31°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

NIEDZIELA [26-06-2022] – na wybrzeżu wschodnim (woj. pomorskie) zachmurzenie zmienne przeważnie od dużego z przejaśnieniami po bezchmurne niebo. Bez opadów. Drugi dzień weekendu będzie również gorący, a lokalnie upalny. Temp. max. ok. 27/32°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

Na wybrzeżu zachodnim (woj. zachodniopomorskie) w niedzielę dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe i umiarkowane. W zdecydowanej większości bez opadów. Wyjątkiem będą krańce zachodnie (głównie okolice Świnoujścia), gdzie po południu prawdopodobnie rozwiną się chmury burzowe i wtedy może polać oraz zagrzmieć. Gorąco i upalnie. Temp. max. 27/32°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

PONIEDZIAŁEK [27-06-2022] – na wybrzeżu wschodnim (woj. pomorskie) zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na ogół bez opadów. Nadal gorąco, a nawet upalnie, gdyż wciąż będzie wiać od lądu, a nie morza. Temp. max. ok. 27/32°C.

Na wybrzeżu zachodnim (woj. zachodniopomorskie) w poniedziałek od rana sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Dopiero późnym popołudniem (pod wieczór) do zachodniej części regionu może dotrzeć chmura burzowa, ale prognozę będę jeszcze aktualizował, tak więc zaglądajcie tu na bieżąco. Poniedziałek będzie również gorąco-upalny. Temp. max. ok. 27/33°C.