Jaka pogoda do końca pierwszej dekady kwietnia?

Biorąc pod uwagę to, co nas czeka w najbliższych dniach, śmiało można powiedzieć, że w czasie świąt pogoda była całkiem niezła. W ciągu dnia praktycznie nie padało, a temperatura w drugi dzień świąt wzrosła nawet do około 13°C. Minusem był silny wiatr w Lany Poniedziałek, przed którym wydane było ostrzeżenie.

Po świętach duże ochłodzenie

WTOREK [06.04.2021] – w nocy z poniedziałku na wtorek będzie padać deszcz przechodzący w śnieg, tak więc rano czeka nas odśnieżanie samochodów. Temp. min. rano ok. -1/-3°C. We wtorek w ciągu dnia zmienne zachmurzenie, od małego po duże. Lokalnie możliwe przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej. Temp. max. ok. 4/6°C. Wiatr z zachodu i południa umiarkowany i dość silny, będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 3 stopnie. Ciśnienie stabilne ok. 1005-1007 hPa.

ŚRODA [07.04.2021] – zmienne zachmurzenie, miejscami przelotne opady śniegu, krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem. Nadal zimno. W nocy i rano przymrozki do ok. -1/-4°C. W ciągu dnia maksymalnie ok. 4/6°C. W górach jeszcze chłodniej i jeszcze bardziej zimowo. Wiatr umiarkowany i silny z kierunków zachodnich, będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 5 stopni. Powolny wzrost ciśnienia do ok. 1013 hPa.

CZWARTEK [08.04.2021] – zachmurzenie całkowite lub duże z przejaśnieniami. Nadal miejscami opady śniegu. Krajobrazy ponownie mogą się zabielać. W ciągu dnia maksymalnie ok. 4/5°C. Wiatr umiarkowany i silny, z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1025 hPa.

Krótko mówiąc, przed nami trzy bardzo zimne dni, nie mające nic wspólnego z termiczną wiosną, no ale takie jest prawo kwietnia. Jeszcze w marcu pisałem, żeby opon w pierwszej połowie kwietnia lepiej na letnie nie wymieniać 😉

Od piątku cieplej, ale to nie będzie wybuch wiosny, na jaką czekamy. Szczegóły w moich kolejnych wpisach 🙂

Przypominam również o ostrzeżeniu meteorologicznym dla działkowców: https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne/