Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Za nami najcieplejszy dzień od początku tego roku. Zgodnie z prognozą we wtorek temperatura wzrosła w woj. śląskim miejscami do 15°C. Tak ciepło było m.in. w Raciborzu. W Małopolsce zanotowano nawet 16°C, co przedstawia poniższa grafika. Czy to ocieplenie to już trwała wiosna? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Temperatura maksymalna zanotowana we wtorek 15 marca 2022

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ czeka nas przejściowa zmiana pogody. W związku z nasunięciem się znad Czech płytkiego niżu zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. W drugiej części nocy w większości woj. śląskiego spodziewam się opadów deszczu 🌧️ najmocniejszych na południu regionu. Wysoko w górach możliwy również śnieg. Temp. min. ok. 2/5°C, a więc bez przymrozków. Wiatr słaby.

W ŚRODĘ [16-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie zmienne, od całkowitego po umiarkowane i małe. Rano może jeszcze padać deszcz, głównie na południu woj. śląskiego. W górach śnieg. Później na ogół już bez opadów. Temp. max. po południu ok. 9/12°C. Wiatr słaby z północy, a następnie ze wschodu. Ciśnienie po porannym spadku do 1020 hPa, w ciągu dnia będzie rosnąć i wieczorem osiągnie ok. 1030 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK w całym regionie bez opadów. Bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Temperatura min. rano ok. -4/1°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

W CZWARTEK [17-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie małe 🌤️ od zachodu miejscami wzrastające do dużego. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie będzie nadal rosnąć do 1035 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w regionie będzie przeważnie duże. Bez opadów. Niestety wróci nocny i poranny mróz. Temp. min. rano ok. 1/-2°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W PIĄTEK [18-03-2022] W CIĄGU DNIA w całym woj. śląskim bez opadów i sporo przejaśnień oraz rozpogodzeń 🌤️ Temp. maksymalna po południu ok. 7/9°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie jeszcze bardziej wzrośnie do ok. 1040 hPa i to nie będzie jeszcze koniec tego wzrostu, gdyż najwyższego ciśnienia spodziewam się w trakcie weekendu, ale o tym w kolejnej prognozie kilkudniowej 😉

Czy to już czas na wymianę opon?

Na to pytanie odpowiadam w tym osobnym 👉WPISIE