JAKA POGODA W NAJBLIŻSZYCH DNIACH?

W zeszłym tygodniu w piątek pisałem o wiosennym światełku w tunelu, mając na myśli wyższe temperatury. Pora aby to ocieplenie stało się faktem 😉

CZWARTEK [25.03.2021] – w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/2°C. W ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami do umiarkowanego. Bez opadów. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

Od piątku jeszcze cieplej

PIĄTEK [26.03.2021] – dużo Słońca, zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe. W większości regionu bez deszczu, jedynie po południu lokalnie możliwe punktowe opady. Temp. max. ok. 12/14°C, a więc w końcu dużo cieplej niż do tej pory. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1022 hPa.

SOBOTA [27.03.2021] – przed południem sporo Słońca. Po południu zachmurzenie będzie wzrastać do całkowitego i pojawią się opady deszczu. To będzie najcieplejszy dzień tego tygodnia z temperaturą maksymalną ok. 15/17°C. Wiatr południowy skręcający na zachodni, umiarkowany i dość silny. Niewielkie wahania ciśnienia.