Jaka pogoda w nowym tygodniu?

Za nami kolejny gorący, a nawet upalny weekend. W niedzielę temperatura dobiła w woj. śląskim do ok. 31°C Niektórzy jednak narzekają na odczuwalną parność w powietrzu. Podzielam tę opinię 👍 Co nas czeka w kolejnym tygodniu sierpnia?

PONIEDZIAŁEK [21.08.2023] – pogoda w naszym regionie będzie bardzo zróżnicowana. Zachmurzenie od małego 🌤️ po duże ☁️ Lokalnie możliwe będą opady: przed południem w północnej połowie regionu zaś późnym popołudniem oraz wieczorem tylko na południu woj. śląskiego, gdzie może dodatkowo zagrzmieć ⛈️

Temperatura maksymalna ok. 28/30°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie od wielu dni jest stabilne i w poniedziałek wyniesie ok. 1021 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie będzie się zmieniać od dużego po małe. Początkowo na południu lokalnie wystąpią zanikające opady i burze. Poza tym bez deszczu. Temp. min. ok. 16/19°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie cały czas stabilne ok. 1020 hPa.

WTOREK [22.08.2023] – przez większość dnia na przeważającym obszarze naszego regionu zachmurzenie będzie małe oraz umiarkowane ⛅ i bez opadów. Dopiero pod wieczór miejscami pojawią się opady oraz burze ⛈️ w czasie których mocnej poleje. Lokalnie możliwy również grad.

Niestety w dalszym ciągu z uwagi na dość trudną sytuację atmosferyczną i słaby przepływ powietrza, precyzyjne prognozowanie tych zjawisk jest bardzo trudne. Wciąż będzie gorąco i duszno. Temp. max. ok. 28/30°C. Wiatr słaby z południowego wschodu, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie 1020-1017 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Początkowo miejscami wystąpią zanikające opady i burze ⛈️ Temp. min. ok. 17/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie ok. 1017 hPa.

ŚRODA [23.08.2023] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Ciut niższa temperatura, ale wciąż gorąco. Temp. max. ok. 26/28°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1018 hPa.

Krótko mówiąc, przed nami ciąg dalszy pogody gorącej i dusznej. Podobna aura utrzyma się prawdopodobnie do około 26 sierpnia, a potem możliwe będzie ochłodzenie 😉 Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował. Na koniec zapraszam na ciekawostkę o kłamstwach w telewizji – 👉TUTAJ 😅

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne