Jaka pogoda w nowym tygodniu?

Weekend przyniósł zapowiadane ocieplenie i lekką odwilż. Jakiej pogody możemy się spodziewać w pierwszych dniach drugiej dekady grudnia? Zapraszam na szczegóły 🙂

PONIEDZIAŁEK [11.12.2023] – zachmurzenie będzie przeważnie duże z przejaśnieniami i umiarkowane ⛅ Opady deszczu możliwe będą tylko lokalnie, głównie późnym popołudniem i wieczorem. Temp. max. po południu ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu i południa, natomiast w górach mocniej powieje halny z południa. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1005 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – będzie pochmurna i ciepła, tak więc nastąpi dalsze topnienie pokrywy śnieżnej. Do tego miejscami spadnie deszcz 🌧️ Temp. min. ok. 3/5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie w zakresie 1003-1007 hPa.

WTOREK [12.12.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Tylko lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temp. max. ok. 5/8°C, tak więc ciąg dalszy odwilży. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1010 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie przeważnie między umiarkowanym a całkowitym. Nad ranem wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 0/2°C. Lokalnie możliwe będą słabe przymrozki. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1002 hPa.

ŚRODA [13.12.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 4/6°C. Wiatr słaby, ciśnienie będzie się lekko wahać w okolicy 1000 hPa.

Generalnie pierwsze dni drugiej dekady grudnia przyniosą nam stopniową odwilż i zanikanie pokrywy śnieżnej. A czy w grudniu możliwe jest +20 stopni? Zapraszam 👉🏻 TUTAJ 😃