JAKA POGODA W NOWYM TYGODNIU?

W weekend zaczęła się astronomiczna wiosna i większość z nas zapewne marzy już o cieplejszych dniach, tymczasem początek wiosny mamy zimowy. Czy czwarty tydzień marca przyniesie wzrost temperatury?

PONIEDZIAŁEK [22.03.2021] – w nocy z niedzieli na poniedziałek początkowo opady śniegu, które w drugiej części nocy będą zanikać. Rano będzie małe odśnieżanie. Temp. min. rano ok. -2/-4°C. W ciągu dnia zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Lokalnie może jeszcze przelotnie poprószyć. Temp. max. ok. 4/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie wzrośnie z 1010 do 1020 hPa.

WTOREK [23.03.2021] – w nocy z poniedziałku na wtorek rozpogodzenia i bez opadów. Temp. min. ok. -2/-5°C. We WTOREK w ciągu dnia zachmurzenie przeważnie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Jedynie lokalnie możliwe słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Temp. max. ok. 3/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne około 1022 hPa.

ŚRODA [24.03.2021] – nadal przewaga chmur, przejaśnień niewiele, tylko lokalnie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, a w górach śniegu. Temp. max. ok. 5/7°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

Kiedy ocieplenie?

Jak widać w pierwszej połowie tygodnia utrzyma się jeszcze dość niska temperatura. Gdzie jest zatem to wiosenne światełko w tunelu, o którym pisałem kilka dni temu? Ono nie zniknęło, tylko się przybliża 😀

Im bliżej weekendu, tym cieplej. W ostatnich dniach czwartego tygodnia marca temperatura wzrośnie do kilkunastu stopni powyżej zera. Jest to oczywiście prognoza orientacyjna. W naszym klimacie pogoda lubi zmieniać się bardzo często, ale trzymajcie kciuki, żeby się sprawdziło.

Zaglądajcie często na stronę, gdyż będą się pojawiać aktualizacje prognozy kilkudniowej 🙂