Jaką pogodę przyniesie nowy tydzień?

Niedziela przyniosła nam zmienną pogodę, przed południem w woj. śląskim dominowało duże zachmurzenie i miejscami padało 🌧️ zaś po południu w większości regionu wystąpiły zapowiadane przejaśnienia ⛅ Woj. śląskie wciąż należy do najchłodniejszych, co doskonale obrazuje poniższa grafika z temperaturą maksymalną zanotowaną w całym kraju. Jaką pogodę przyniosą kolejne dni?

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo
Źródło danych: IMGW-PIB

W NOCY z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od dużego po nawet bezchmurne niebo 🌖 tak więc jest szansa na ujrzenie Perseidów 🌠 Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.

PONIEDZIAŁEK [15-08-2022] – trzeci dzień długiego weekendu przyniesie całkiem niezłą pogodę, zachmurzenie od małego 🌤️ po duże 🌥️ Dopiero późnym popołudniem możliwe będą lokalnie punktowe opady ⛈️ głównie na południu regionu. Temp. max. ok. 27/29°C, a więc zrobi się gorąco i parno (duszno), gdyż zalegać będzie nad nami wilgotna masa powietrza. Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu i południa. Ciśnienie stabilne ok. 1007-1005 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie zróżnicowane od dużego po małe. W większości regionu bez opadów, jedynie na południowym zachodzie woj. śląskiego możliwy początkowo lokalnie deszcz i burza. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

We WTOREK [16-08-2022] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅Dopiero po południu lokalnie możliwe będą tylko punktowe opady ⛈️ Nadal gorąco i duszno. Temp. max. ok. 27/29°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie ok. 1008-1010 hPa.

W ŚRODĘ [17-08-2022] – nie zabraknie Słońca. Zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 28/30°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1010-1012 hPa.

UWAGA: We wtorek wieczorem ukaże się kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa 🙂