Jaką pogodę przyniesie nowy tydzień?

Za nami pierwszy weekend czerwca. Niedziela przyniosła piękną słoneczną 🌞 pogodę, a temperatura dzięki potężnej operacji słonecznej wzrosła po południu do ok. 25°C. Powoli nadchodzą jednak zmiany, o czym szczegółowo informuję w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej.

W PONIEDZIAŁEK [06-06-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie będzie zmienne od małego 🌤️ po duże 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może pokropić. Temp. max. po południu ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie południowych. Ciśnienie stabilne ok. 1015-1017 hPa

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie zmienne, ale na ogół bez opadów. Temperatura minimalna ok. 12/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

We WTOREK [07-06-2022] od rana w całym regionie sporo Słońca 🌞 Później w ciągu dnia chmur będzie stopniowo przebywać ⛅ gdyż od zachodu na pogodę zacznie wpływać front, który późnym popołudniem i wieczorem miejscami przyniesie opady 🌧️ oraz punktowe burze 🌩️ W czasie burz możliwe intensywne opady deszczu oraz lokalnie grad. Temp. max. ok. 24/27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie 1015-1010 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 15/17°C. Wiatr słaby.

W ŚRODĘ [08-06-2022] zachmurzenie całkowite lub duże. Okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ na froncie atmosferycznym. Chłodniej. Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

Niewykluczone, że i czwartek przydadzą się parasole. Kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa już we wtorek wieczorem 🙂

Na koniec zapraszam na dwie ciekawostki: 👉MRÓZ I UPAŁ W CZERWCU oraz drugą, na którą czekało sporo osób 👇