Zła prognoza dla fanów gorącego lata

Przed nami ostatni miesiąc meteorologicznego lata. Jakiej pogody możemy się spodziewać w pierwszej dekadzie sierpnia?

Zapraszam na orientacyjną prognozę pogody dla województwa śląskiego, a na koniec także na dwie CIEKAWOSTKI 🙂

PONIEDZIAŁEK [31.07.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów.

Będzie napływać do nas powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temperatura maksymalna po południu ok. 22/24°C. Wiatr przeważnie słaby z zachodu. Ciśnienie będzie się delikatnie wahać w zakresie 1011-1014 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie stopniowo wzrastające od małego po duże, ale na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1007 hPa.

WTOREK [01.08.2023] – w całym regionie zachmurzenie duże i całkowite ☁️ W ciągu dnia z zachodu na wschód będzie się przemieszczać front z opadami deszczu 🌧️ związany z niżem WENZESLAUS, którego centrum znajdzie się nad Danią. Najwięcej deszczu spadnie po południu. Miejscami opady będą miały charakter ciągły, ale nie będą ulewne.

Temp. max. wyniesie ok. 20/22°C, a więc umiarkowanie ciepło. Wiatr umiarkowany z południa. Ciśnienie dość stabilne ok. 1005 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie będzie się zmieniać od całkowitego po małe. Początkowo lokalnie wystąpią jeszcze zanikające opady. Później wszędzie bez deszczu. Temp. min. ok. 12/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1005 hPa.

ŚRODA [02.08.2023] – zachmurzenie zmienne od małego po duże, tak więc pokaże się Słońce. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 23/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie najpierw lekko zrośnie do 1007 hPa, a następnie spadnie do ok. 1002 hPa.

CO DALEJ? Mam niestety kiepskie informacje dla fanów gorącego, a tym bardziej upalnego lata. Według moich wstępnych analiz w pierwszej dekadzie sierpnia nie ma szans na upał 30+

Możliwe, że nawet nie wystąpi w tym czasie ani jeden dzień gorący 25+ Nie zabraknie też opadów deszczu. Oczywiście jest to na razie tylko prognoza orientacyjna, tymczasem inni straszą, że… 👉PRZECZYTAJ

Przypominam również ciekawostkę o bólu głowy TUTAJ 👈