Jaką pogodę przyniosą ostatnie dni czerwca?

Za nami kolejny słoneczny i gorąco-upalny weekend. W niedzielę po południu temperatura w woj. śląskim wzrosła do 29/31°C. Jaką pogodę przyniosą ostatnie dni czerwca?

W PONIEDZIAŁEK [27-06-2022] od rana w całym regionie SŁONECZNIE 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie najwyżej do małego 🌤️ i umiarkowanego, ale na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 30/32°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie nadal stabilne 1016-1017 hPa. Więcej na temat upałów w tym OSTRZEŻENIU

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie będzie małe 🌒 lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 16/19°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

WE WTOREK [28-06-2022] przez woj. śląskie będzie przechodził z zachodu na wschód front atmosferyczny, który przyniesie przejściowo wzrost zachmurzenia do dużego 🌥️ i całkowitego oraz miejscami opady deszczu 🌧️ Lokalnie może też zagrzmieć 🌩️ i mocniej polać. Temp. max. przed frontem ok. 25/29°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1020 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie umiarkowane i duże. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 16/19°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

W ŚRODĘ [29-06-2022] zachmurzenie zmienne od dużego 🌥️ po małe 🌤️ Na ogół bez opadów. Powrót upałów. Temp. max. ok. 28/32°C. Wiatr słaby ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie spadnie do 1012 hPa.

CZWARTEK [30-06-2022] – to będzie kolejny dzień z upałem czyli temperaturą 30+. Co do ewentualnych opadów, to musicie poczekać na kolejną aktualizację we wtorek wieczorem, gdy ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa. UWAGA: Niewykluczone, że przełom czerwca i lipca przyniesie w niektórych rejonach kraju największe upały od początku roku, a kto wie, czy i nie w całym roku!

Na koniec zapraszam na moje najnowsze ciekawostki o:

👉TROPIKALNYCH NOCACH NAD BAŁTYKIEM

👉MAKSYMALNEJ MOCY SŁOŃCA

oraz wpisu, w którym dementuję

👉NIEPRAWDZIWE INFORMACJE