Jaki będzie Długi Weekend?

Jakiej pogody możemy się spodziewać w czasie Długiego Weekendu? Czy parasole będą nam potrzebne, a może jest szansa na słoneczne chwile? Odpowiedź znajdziecie w mojej najnowszej kilkudniowej prognozie pogody 🙂

PIĄTEK [11-11-2022] – w Narodowe Święto Niepodległości w całym woj. śląskim bez opadów. Zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie umiarkowane ⛅ i duże. Rano lokalnie możliwe mgły. Temp. max. po południu ok. 11/13°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wysokie i stabilne ok. 1033 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie duże do małego. Bez opadów. Temp. min. ok. 1/5°C. Lokalnie możliwe będą słabe przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby przeważnie z południowego zachodu i zachodu.

SOBOTA [12-11-2022] – drugi dzień długiego weekendu również bez opadów. W całym regionie od rana słonecznie ☀️ Po południu na północy woj. śląskiego prawdopodobnie zacznie się chmurzyć. Temp. max. ok. 10/13°C, jedynie w północnej części regionu może być nieco niższa. Wiatr słaby przeważnie z kierunków zachodnich. Ciśnienie nadal wysokie i stabilne ok. 1032 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie zróżnicowane od małego w rejonach podgórskich do dużego i całkowitego na pozostałym obszarze. Bez opadów. Na przeważającym obszarze utworzą się mgły, miejscami gęste. Temp. min. ok. 1/5°C. Lokalnie możliwe niewielkie przymrozki. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

NIEDZIELA [13-11-2022] – na północy i w centrum woj. śląskiego utrzymywać się będą miejscami niskie chmury warstwowe ☁️ oraz mgły 🌫️ głównie przed południem. Najwięcej Słońca 🌤️ będzie w południowej połowie woj. śląskiego, zwłaszcza w górach. Bez opadów. Temp. max. będzie uzależniona od zachmurzenia i wyniesie od 10/12°C z miejscach rozpogodzeń do 6/9°C na obszarach pochmurnych. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie nadal wysokie, ale zacznie wolno spadać do ok. 1028 hPa. Na koniec zapraszam na dość smutną 👉CIEKAWOSTKĘ