JAKI BĘDZIE DRUGI WEEKEND MARCA?

Za nami dynamiczny piątek z przelotnymi opadami deszczu, śniegu oraz dość silnym wiatrem. Czy w weekend możemy liczyć na poprawę pogody? Częściowo tak. Oto szczegóły 🙂

SOBOTA [13.03.2021]

W nocy z piątku na sobotę już bez opadów. Temp. min. rano ok. 2/4°C.

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie zmienne, od dużego po małe. W przeważającej części regionu bez opadów, jedynie rano w północnej połowie woj. śląskiego lokalnie może popadać.

Temp. max. po południu ok. 8/11°C, będzie to zatem najcieplejszy dzień tego tygodnia. Niestety nadal silny południowo-zachodni wiatr w porywach do 50-70 km/h będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 4 stopnie. Ciśnienie spadnie z 1010 do 1003 hPa

NIEDZIELA [14.03.2021]

W nocy z soboty na niedzielę na przechodzącym froncie wystąpią miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. min. rano ok. 3/5°C.

W niedzielę w ciągu dnia zachmurzenie zmienne, od całkowitego po umiarkowane. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może przelotnie popadać. Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr z kierunków zachodnich umiarkowany i dość silny. Ciśnienie wzrośnie z 1003 do 1009 hPa.

W niedzielę wieczorem więcej o pogodzie w kolejnym tygodniu marca.