Jaki będzie ostatni weekend czerwca?

Dziś zakończenie roku szkolnego 2021/2022, które dla mnie było szczególnie wzruszające po 25 latach pracy w szkolnictwie. Przede mną zmiany, ale o tym napiszę w swoim czasie również tu na blogu. Czas szybko leci. Przed nami już ostatni weekend czerwca i jednocześnie pierwszy weekend wakacji. Oto prognoza pogody na najbliższe dni.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. o świcie ok. 14/17°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W SOBOTĘ [25-06-2022] zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów, jedynie na krańcach południowych woj. śląskiego (w Beskidach) możliwe jest pojawienie się po południu punktowych opadów 🌧️ i burz. Gorąco. Temp. max. ok. 27/29°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1012-1014 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie w woj. śląskim będzie małe i umiarkowane 🌘 Bez opadów. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W NIEDZIELĘ [26-06-2022] w większości regionu dużo Słońca 🌤️ i bez opadów. Wyjątkiem będą krańce południowe, czyli góry, gdzie po południu miejscami nastąpi wzrost zachmurzenia i lokalnie mogą pojawić się punktowe opady i burze. Upalnie. Temp. max. po południu ok. 30/31°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015-1016 hPa.

A na koniec osobna prognoza dla wypoczywający nad naszym morzem 🙂