Prognoza na pierwszy weekend astronomicznej jesieni

Ostatnie dni astronomicznego lata przyniosły nam pogodę dość pochmurną i chłodną z przelotnymi opadami deszczu. Czy pierwszy weekend astronomicznej i kalendarzowej jesieni przyniesie poprawę? Zapraszam na szczegóły prognozy.

W PIĄTEK [23-09-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane 🌤️ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 13/15°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie lekko spadać 1022-1019 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. To będzie zimna noc. Temp. min. ok. 2/5°C. Lokalnie możliwe będą słabe przygruntowe przymrozki do ok. -1°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W SOBOTĘ [24-09-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie wolno spadać do ok. 1014 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego po duże, lokalnie może pokropić. Temp. min. ok. 5/9°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W NIEDZIELĘ [25-09-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ ale głównie przed południem i gdzieniegdzie pod wieczór. Temp. max. ok. 12/16°C. Wiatr słaby przeważnie z południa. Ciśnienie nadal będzie wolno spadać do ok. 1008 hPa. Tymczasem zapraszam Was na garść informacji o ważnym wydarzeniu 😀

👇TUTAJ