JAKI BĘDZIE PIERWSZY WEEKEND ASTRONOMICZNEJ WIOSNY?

Ostatnie dni przyniosły nam pogodę chłodną z przelotnymi opadami śniegu lub krupy śnieżnej. Miejscami wróciły białe krajobrazy, np. w Bielsku-Białej. Czy weekend przyniesie poprawę pogody i ocieplenie, a może umocnienie zimy? Zapraszam na szczegóły 🙂

SOBOTA [20.03.2021] – w nocy z piątku na sobotę miejscami wystąpią opady śniegu, więc przybędzie białych krajobrazów. Temp. min. rano ok. -3/-7°C.

W SOBOTĘ w ciągu dnia ponownie zmienne zachmurzenie, od małego po duże. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć.

Nadal zimno. Temp. max. po południu ok. -1/1°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie ok. 1025 hPa.

NIEDZIELA [21.03.2021] – noc z soboty na niedzielę pogodna, ale mroźna. Temp. min. rano ok. -3/-7°C, lokalnie może być jeszcze niższa.

W NIEDZIELĘ tylko rano początkowo przejaśnienia, później na przechodzącym froncie zachmurzenie będzie wzrastać, aż do pojawienia się opadów śniegu. Temp. max. ok. 0/1°C.

Wiatr najpierw południowo-zachodni umiarkowany i dość silny (będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 6 stopni), wieczorem skręci znowu na północny. Ciśnienie najpierw spadnie aż o 15 hPa (z 1025 do 1010 hPa), wieczorem zacznie rosnąć.

Krótko mówiąc, w WEEKEND pogoda nadal zimowa, ale przypominam, że