Jaki będzie pierwszy weekend grudnia?

W środę 1 grudnia zaczęła się meteorologiczna zima ⛄ która potrwa przez najbliższe trzy miesiące, a więc do końca lutego. Sprawdźmy, czy pierwszy weekend grudnia przyniesie ciąg dalszy pogody jesiennej, czy może po raz drugi w tym sezonie spróbuje zadomowić się u nas zima. Poniższa prognoza będzie na bieżąco aktualizowana, gdyż sytuacja jest bardzo chwiejna, jeśli chodzi o woj. śląskie.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK [03.12.2021] – w nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite. W zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie z krańcach południowych woj. śląskiego, czyli w górach, przejściowo popada deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Temperatura minimalna rano ok. -3/-1°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

W PIĄTEK rano jeszcze pochmurno ☁️Później w ciągu dnia od zachodu chmur będzie ubywać, pojawi się coraz więcej Słońca 🌤️ Po południu w większości regionu niebo będzie wręcz bezchmurne 🌞 Przez cały dzień bez opadów. Temperatura maksymalna po południu ok. +1/+2°C. Wiatr umiarkowany z sektora zachodniego. Ciśnienie wzrośnie z 1003 do 1013 hPa.

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ [04.12.2021] – w nocy z PIĄTKU na SOBOTĘ w całym regionie przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia i bez opadów. Zabraknie kołderki z chmur, więc chwyci lekki przymrozek. Temperatura minimalna rano ok. -1/-4°C.

W SOBOTĘ w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie od umiarkowanego i dużego 🌥️ po całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie po południu lokalnie może słabo poprószyć. Temperatura maksymalna ok. +2/+4°C. Wiatr z południa umiarkowany i dość silny. Ciśnienie do północy spadnie do ok. 1000 hPa.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ [05.12.2021] – w nocy z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu w drugiej części nocy wystąpią opady mokrego śniegu 🌨️ Temperatura minimalna ok. -1/+1°C, tak więc do rana miejscami krajobrazy ponownie się zabielą ⛄

W NIEDZIELĘ w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ Lokalnie możliwe będą słabe opady śniegu lub deszczu. Temperatura maksymalna po południu ok. +1/+3°C. Wiatr umiarkowany i słaby z sektora południowego. Ciśnienie zacznie ponownie wolno rosnąć.