W piątek padnie rekord temperatury, a potem?

Ostatni dzień czerwca przyniósł nam najwyższe temperatury od początku roku, ale nie został pobity polski rekord dla czerwca. W woj. śląskim temperatura dochodziła do 34°C. Jeśli chodzi o cały kraj, to najcieplej było w Tarnowie 36°C. Jaką pogodę przyniosą najbliższe dni, w tym pierwszy weekend lipca?

PIĄTEK [01-07-2022] – od rana dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem miejscami wzrastające do dużego i wtedy pojawią się lokalnie opady 🌧️ oraz punktowe burze 🌩️ w czasie których może mocniej polać i spaść grad. Więcej na ten temat w tym osobnym ostrzeżeniu Pierwszy dzień lipca będzie bardzo upalny. Padnie rekord tego roku. Temp. max. po południu wyniesie w woj. śląskim ok. 32/35°C. Jeszcze cieplej będzie w innych województwach, m.in. w małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim nawet 35/37°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie początkowo stabilne w zakresie 1011-1013 hPa, dopiero wieczorem będzie rosnąć do 1020 hPa.

W NOCY z PIĄTKU na SOBOTĘ zachmurzenie w woj. śląski będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Początkowo lokalnie może zagrzmieć. Temp. min. ok. 14/17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu.

SOBOTA [02-07-2022] – przed południem będzie pochmurno ☁️ po południu od zachodu zaczną postępować miejscami przejaśnienia 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może pokropić, głównie przed południem. Odpoczniemy od upałów. Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie będzie się lekko wahać w zakresie 1020-1024 hPa.

W NOCY z SOBOTY na NIEDZIELĘ niebo się rozpogodzi, zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 11/15°C. Wiatr słaby z północnego wschodu i wschodu.

NIEDZIELA [03-07-2022] – drugi dzień weekendu przyniesie nam przyjemną, letnią pogodę. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 26/28°C, a więc zrobi się gorąco, ale nie upalnie. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie wolno spadać do ok. 1017 hPa.

A to osobna 👉PROGNOZA dla wybrzeża Morza Bałtyckiego

Przypominam o obowiązującym do piątku ostrzeżeniu z mapkami dla całego kraju.