Najnowsza prognoza na WEEKEND

Mamy połowę kwietnia i jednocześnie połowę meteorologicznej wiosny. Jakiej pogody możemy się spodziewać w czasie najbliższego weekendu?

Odpowiedź poniżej. Na koniec zapraszam również na dwie ciekawostki 😉

W PIĄTEK [14.04.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie zmienne od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Dopiero wieczorem z południa na północ regionu będzie się przesuwać strefa z opadami deszczu ☔

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 15/17°C, a więc będzie dość ciepło, jedynie na południowym zachodzie woj. śląskiego, m.in. w rejonie Raciborza, chłodniej ok. 11/12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny ze wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1001 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie się zmieniać od całkowitego po umiarkowane. Miejscami wystąpią opady deszczu, głównie na północy woj. śląskiego.

Temperatura minimalna wyniesie ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany do słabego ze zmiennych kierunków. Ciśnienie zacznie wolno rosnąć.

SOBOTA [15.04.2023] – w pierwszym dniu weekendu na pewno nie zabraknie Słońca, gdyż przewiduję zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po całkowite ☁️ Opady ☔ pojawią się punktowo dopiero po południu i wieczorem.

Temperatura maksymalna po południu ok. 13/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie rosnąć do 1012 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie zmienne od dużego po małe. W pierwszej części nocy miejscami wystąpią opady deszczu ☔ zwłaszcza w centralnej i zachodniej części regionu. Punktowo może zagrzmieć. Temp. min. rano ok. 2/6°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

NIEDZIELA [16.04.2023] – przewiduję zachmurzenie od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ także nie zabraknie Słońca. Tylko rano początkowo miejscami pochmurno i mglisto. Na ogół bez opadów, jedynie punktowo może pojawić się krótki wiosenny deszczyk.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 14/16°C, a więc będzie całkiem przyjemnie. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków. Ciśnienie po nocnym wzroście ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

Prognozę będę oczywiście aktualizował w razie zmian. Na koniec zapraszam Was na dwie całkiem miłe ciekawostki:

Piękno Islandii

Najdłuższe lato w historii?