Jaki będzie weekend?

Porządnej śnieżnej zimy wciąż nie ma. Sprawdźmy, czy chociaż w weekend zima o sobie przypomni, czy może nastąpi dalsze ocieplenie. Poniżej szczegółowa kilkudniowa prognoza pogody dla woj. śląskiego.

W PIĄTEK [14.01.2022] W CIĄGU DNIA nadal sporo chmur, zachmurzenie duże i całkowite ☁️ jedynie na południu regionu przejściowe rozpogodzenia. Lokalnie możliwe będą bardzo słabe opady deszczu 🌧️ lub mżawki. Nadal ciepło. Temp. max. po południu ok. 3/5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie będzie się lekko wahać 1028->1023->1026 hPa.

W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ [14/15.01.2022] zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami. Początkowo lokalnie możliwe będą jeszcze słabe zanikające opady deszczu, a w górach również śniegu. Później w całym regionie bez opadów. Temp. min. rano ok. -2/0°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

W SOBOTĘ [15.01.2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie zróżnicowane, przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ do umiarkowanego ⛅ tak więc w weekend znowu pokaże się Słońce 🌞 😀 Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 2/3°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie przejściowo wzrośnie do ok. 1028 hPa.

W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ [15/16.01.2022] zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane, ale nigdzie nie przewiduję opadów. W związku z tym, że ucichnie wiatr i miejscami wystąpią rozpogodzenia 🌖 temp. min. spadnie do ok. -3/-5°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

W NIEDZIELĘ [16.01.2022] W CIĄGU DNIA przewiduję zachmurzenie od małego ⛅ po duże, tak więc również będzie szansa na ujrzenie Słońca. Drugi dzień weekendu także nie przyniesie opadów. Temp. maksymalna po południu ok. 2/3°C. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do ok. 1020 hPa.

No cóż, zima o nas kompletnie zapomniała, a miała być taka mroźna i śnieżna według niektórych pseudo prognoz 😉

W niedzielę wieczorem zaprezentuję orientacyjną prognozę długoterminową, w której odpowiem na pytanie, co dalej z tą zimą, czy i kiedy będzie szansa na śnieg 😉