Prognoza na 1-3 listopada

Kończy się dość ciepły tegoroczny październik. Jakiej pogody możemy się spodziewać w pierwszych dniach listopada, gdy wielu z nas będzie odwiedzać groby swoich bliskich? Zapraszam na szczegóły.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. W większości woj. śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ ale głównie w pierwszej połowie nocy. Temp. min. rano wyniesie ok. 6/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie wyraźnie wzrośnie do ok. 1011 hPa.

ŚRODA [01.11.2023] – nie zabraknie Słońca, gdyż zachmurzenie będzie zmienne między dużym 🌥️ a małym 🌤️ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu oraz południa. Ciśnienie dość stabilne ok. 1012 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 4/7°C. Wiatr słaby z południa i południowego wschodu. Ciśnienie spadnie do 1004 hPa.

CZWARTEK [02.11.2023] – w drugim dniu listopada pogoda również zapowiada się całkiem nieźle. Zachmurzenie od umiarkowanego ⛅ po małe 🌤️ Bez opadów. Jeszcze cieplej! Temp. max. ok. 16/17°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z południowego wschodu i południa. W górach znowu halny. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 997 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie w zakresie od umiarkowanego po całkowite. Miejscami wystąpią przelotne opady. Temp. min. ok. 10/12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południa oraz południowego wschodu. W górach halny w partiach szczytowych do ok. 100 km. Ciśnienie nadal będzie dość szybko spadać do ok. 986 hPa.

PIĄTEK [03.11.2023] – od zachodu dotrze front, dlatego zachmurzenie wzrośnie do całkowitego ☁️ aż do wystąpienia opadów deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 12/14°C. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego wschodu oraz południa. Ciśnienie po spadku do ok. 984 hPa wieczorem zacznie rosnąć.

Prognozę będę w razie zmian aktualizował, dlatego warto do niej czasem zajrzeć 🙂