Jakie będą pierwsze dni wakacji?

W piątek kończy się rok szkolny 2022/2023 i jednocześnie zaczynają wakacje.

Jakiej pogody możemy się spodziewać w pierwszych dniach wakacji? Zapraszam na szczegóły.

PIĄTEK [23.06.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne między całkowitym ☁️ a umiarkowanym 🌥️ W większości regionu pojawią się opady deszczu oraz burze ⛈️ Tym razem te najsilniejsze przejdą nietypowo rano. Uwaga: w czasie burz opady mogą być intensywne. Lokalnie możliwy grad. Więcej informacji zamieściłem w osobnym 👉ostrzeżeniu

Temp. max. ok. 26/28°C, a więc gorąco i do tego duszno. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie stabilne ok. 1014 hPa.

NOC z piątku na sobotę – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie zróżnicowane od umiarkowanego przez duże po całkowite. Początkowo miejscami występować opady deszczu i zanikające burze.

Temperatura będzie stopniowo spadać i rano wyniesie ok. 17/19°C. Ta najniższa pojawi się jednak dopiero w ciągu dnia, o czym w dalszej części wpisu. Wiatr umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1017 hPa.

SOBOTA [24.06.2023] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Dopiero późnym popołudniem i wieczorem od zachodu będą postępować niewielkie przejaśnienia 🌥️

Nastąpi ochłodzenie, gdyż napłynie do nas świeże powietrze polarno-morskie znad Atlantyku. Temperatura minimalna ok. 15/17°C wystąpi nietypowo w ciągu dnia w czasie opadów.

Z kolei temperaturę maksymalną zanotujemy wcześnie rano jeszcze przed opadami ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu, wieczorem skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie wzrośnie do 1022 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 10/12°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1021 hPa.

NIEDZIELA [25.06.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie poprawę pogody. Zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Na ogół bez opadów.

Nastąpi ponowne ocieplenie. Temp. max. po południu wyniesie ok. 23/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1018 hPa.

PONIEDZIAŁEK [26.06.2023] – wstępnie dodam, że w pierwszym dniu nowego tygodnia powinna utrzymać się jeszcze ładna 🌤️ pogoda z niedzieli z temp. max. ok. 25/27°C

O pogodzie w następnych dniach napiszę w kolejnych moich wpisach.

Prognozę będę oczywiście aktualizował w razie zmian. Na koniec najnowsza ciekawostka o Słońcu w czerwcu 🌞

👉 TUTAJ