Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnych dniach?

WEEKEND przyniósł nam lekkie ocieplenie i miejscami niewielkie przejaśnienia. Mimo to Górny Śląsk był wciąż najzimniejszym regionem w Polsce.

Czy w nowym tygodniu czeka nas dalszy wzrost temperatury?

W PONIEDZIAŁEK [19.04.2021] – przewiduję zachmurzenie całkowite oraz duże z przejaśnieniami. Niestety znowu wystąpią opady deszczu. Dalsze lekkie ocieplenie. Po południu przewiduję ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północy i wschodu. Ciśnienie minimalnie spadnie z 1019 do 1015 hPa.

WE WTOREK [20.04.2021] – nieco więcej Słońca, zachmurzenie zmienne, od małego po duże. Przed południem bez opadów. Po południu lokalnie pojawią się punktowe opady typowe dla ciepłej połowy roku. W czasie tych opadów niewykluczone słabe burze. Ich dokładna lokalizacja to oczywiście całkowita loteria. Temp. max. ok. 11/14°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, tylko tam, gdzie pojawi się ewentualna burza, nieco silniejszy. Ciśnienie przeciętne i stabilne ok. 1014 hPa.

W ŚRODĘ [21.04.2021] – w dalszym ciągu zmienne zachmurzenie, od małego po duże. Ponownie możliwe będą punktowe opady i burze. Temp. max. po południu ok. 13/15°C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, jedynie w miejscach, gdzie pojawią się ewentualne burze, silniejszy. Ciśnienie przeciętne i stabilne ok. 1013 hPa.

Od CZWARTKU [22.04.2021] – prawdopodobnie czeka nas ponowny spadek temperatury, ale ochłodzenie nie będzie już tak dotkliwe, jak w minionym tygodniu. Szczegóły w mojej kolejnej prognozie kilkudniowej, która ukaże się już we wtorek wieczorem 🙂