Jeszcze będzie pięknie!

Po wyjątkowo chłodnym wrześniu, pierwszy weekend października przyniósł nam ocieplenie do ok. 15/17°C i przejaśnienia, zwłaszcza w niedzielne przedpołudnie. Co nas czeka w nowym tygodniu? Zapraszam na moją najnowszą prognozę pogody.

W NOCY z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie zmienne w zakresie od całkowitego do umiarkowanego. W większości woj. śląskiego okresami będzie padać deszcz 🌧️ Temp. min. ok. 9/10°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

W PONIEDZIAŁEK [03-10-2022] – przewiduję zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 🌧️ Niestety po w miarę ciepłym weekendzie ponownie się ochłodzi. Temp. max. wyniesie zaledwie ok. 10/12°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015-1018 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami nadal będzie padać deszcz 🌧️ Temp. min. ok. 8/9°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu.

We WTOREK [04-10-2022] – w ciągu dnia początkowo zachmurzenie duże i lokalnie możliwe będą jeszcze przelotne opady, później pojawi się więcej przejaśnień oraz rozpogodzeń ⛅ i już na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1023 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Chłodno. Temp. min. ok. 4/7°C. Wiatr słaby z zachodu, skręcający na południowy.

W ŚRODĘ [05-10-2022] – w całym woj. śląskim przez cały dzień na 99% bez opadów! 😀 Na niebie pojawią się jedynie niegroźne i cienkie chmury piętra wysokiego ⛅ Ocieplenie. Temp. max. po południu ok. 17/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne około 1022 hPa.

Jak długo potrwa ta poprawa pogody? Jest szansa, że kolejne dni przyniosą jeszcze ciut wyższą temperaturę i tym samym upragnioną Złotą Polską Jesień, ale czy tak się na pewno stanie? O tym w moich kolejnych aktualizacjach prognozy kilkudniowej 😉 Tymczasem zapraszam na najnowszą ciekawostkę:

👇TUTAJ