Zbliża się większe ocieplenie

Prawdziwej śnieżnej i mroźnej zimy jak nie było, tak nie ma, mimo że prognozy długoterminowe prezentowane przez niektóre portale, zapowiadały mroźny i śnieżny luty. Sprawdźmy, jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

W PONIEDZIAŁEK [07-02-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie całkowite ☁️ przechodzące w duże z przejaśnieniami 🌥️ Miejscami wystąpią opady głównie śniegu ❄️Temperatura max. ok. 2/4°C. Wiatr dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie po nocnym spadku do ok. 995 hPa będzie szybko wzrastać i w poniedziałek późnym wieczorem osiągnie 1020 hPa.

W NOCY Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK [07/08-02-2022] przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie może jeszcze słabo poprószyć. Temp. min. ok. -1/1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu.

WE WTOREK [08-02-2022] W CIĄGU DNIA ponownie zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Okresami wystąpią opady, przede wszystkim po południu i wieczorem. Padać będzie głównie deszcz 💧a w górach śnieg przechodzący w śnieg z deszczem. Temp. max. ok. 5°C wystąpi dopiero wieczorem. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie będzie się lekko wahać między 1021-1025 hPa.

W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ [08/09-02-2022] nadal w całym regionie pochmurno ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 💧 Noc ciepła. Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich.

W ŚRODĘ [09-02-2022] W CIĄGU DNIA w dalszym ciągu sporo chmur. Zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Lokalnie może słabo pokropić deszcz. Jeszcze cieplej. Temp. max. ok. 7/8°C, a to oznacza, że średnia dobowa przekroczy 5°C, czyli zapanuje termiczna wiosna. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1024-1026 hPa.

W CZWARTEK [10-02-2022] czyli w ostatnim dniu pierwszej dekady lutego odczujemy prawdopodobnie jeszcze większy powiew wiosny 🌥️ gdyż temperatura wzrośnie nawet do ok. 9°C. Aktualizacja prognozy na ten dzień ukaże się jednak w mojej kolejnej kilkudniowej prognozie we wtorek wieczorem.

Krótko mówiąc, o prawdziwej, mroźnej i śnieżnej zimie wciąż nie ma mowy, wręcz przeciwnie, ostatnie dni pierwszej dekady lutego przyniosą jeszcze większe ocieplenie i pierwszy powiew termicznej wiosny.