Widać już powrót gorącego lata

Pierwsza dekada sierpnia zafundowała nam pogodę bardziej jesienną niż letnią. Praktycznie codziennie pada ☔ i jest chłodno.

Jaką pogodę będziemy mieć na przełomie pierwszej i drugiej dekady sierpnia? Oto szczegóły.

ŚRODA [09.08.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne między umiarkowanym ⛅ a całkowitym ☁️ W ciągu dnia od zachodu przez cały region przejdzie kolejna strefa opadów deszczu 🌧️ związanych z frontem atmosferycznym znanego nam już deszczowego niżu Zachariasz. Zacznie padać już koło południa.

Nadal chłodno, jak na lato. Temperatura max. wyniesie ok. 16/19°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1016 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie się stopniowo zmniejszać do umiarkowanego i małego. Opady będą stopniowo zanikać. Nad ranem utworzą się miejscami mgły. To będzie zimna noc. Temp. min. rano ok. 8/10°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wzrośnie do 1021 hPa.

CZWARTEK [10.08.2023] – rano miejscami pochmurno i mglisto, ale szybko nastąpi poprawa pogody i zachmurzenie w ciągu dnia będzie przeważnie małe 🌤️ oraz umiarkowane ⛅ Na ogół już bez opadów. Jeśli pokropi, to tylko bardzo lokalnie. Temp. max. ok. 20/21°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe i umiarkowane. W wielu miejscach niebo będzie przejściowo bezchmurne. Bez opadów. Zimno. Temp. min. rano ok. 8/10°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1023 hPa.

PIĄTEK [11.08.2023] – zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ W końcu w całym regionie bez opadów. Temp. max. po południu ok. 22/23°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, przeważnie zachodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1023-1024 hPa.

A CO W WEEKEND? Prawdopodobnie dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu z południa Europy, w związku z tym niewykluczone, że przy dość słonecznej aurze zrobi się gorąco i ponownie wrócimy do serii pięknych weekendów.

Oczywiście pewniejsza prognoza na cały weekend ukaże się tradycyjnie w czwartek. A już teraz zapraszam na wpis o przymrozkach i upałach w sierpniu 👉TUTAJ