Przed nami zmienna pogoda

Póki co mamy jeden z cieplejszych lutych w historii pomiarów. Nie ma ani śniegu, ani mrozu, mimo trwających w kilku województwach zimowych ferii. Przeważa pogoda pochmurna, deszczowa i czasami wietrzna. Najbliższe dni przyniosą więcej zmian w pogodzie.

W ŚRODĘ [23-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady głównie deszczu 🌧️ a w górach także śniegu. Temp. max. ok. 5/8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie nadal będzie rosnąć do ok. 1025 hPa.

W nocy ze ŚRODY na CZWARTEK bez opadów. Chmur w woj. śląskim będzie od zachodu stopniowo ubywać aż do bezchmurnego nieba 🌘 Chwyci lekki przymrozek. Temp. min. rano ok. -1/-3°C. Wiatr umiarkowany i słaby zachodni, skręcający na południowy.

W CZWARTEK [24-02-2022] bez opadów i w końcu sporo Słońca 🌞 które z każdym dniem operuje coraz mocniej. W tym dniu przewiduję najwyżej małe lub umiarkowane zachmurzenie. Temp. max. po południu ok. 10/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa. Ciśnienie spadnie do ok. 1013 hPa.

W nocy z CZWARTKU na PIĄTEK początkowo zachmurzenie w woj. śląskim będzie małe, później wzrastające do dużego i całkowitego. Nad ranem miejscami wystąpią opady głównie deszczu, a w Beskidach również śniegu. Temp. min. ok. 2/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa.

W PIĄTEK w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane, od całkowitego po umiarkowane. Słabe lokalne opady deszczu, a w górach także śniegu, możliwe będą tylko początkowo. Później na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1023 hPa.

W czwartek ukaże się szczegółowa prognoza na weekend 🙂 A na koniec zapraszam na wpis, w którym zobaczycie m.in. zdjęcia z największego w historii Polski tornada -> tutaj