Po weekendzie zmiana pogody

Kolejny weekend lipca okazał się bardzo słoneczny i w większości kraju upalny, gdyż na przeważającym obszarze Polski temperatura osiągnęła lub przekroczyła 30 stopni.

Po weekendzie czekają nas jednak zmiany. Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody🙂

PONIEDZIAŁEK [17.07.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie się zmieniać między całkowitym a umiarkowanym. W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 🌧️ Miejscami pojawią się burze 🌩️ w czasie których opady będą dość intensywne. Lokalnie możliwy również grad.

Temp. max. wyniesie ok. 24/26°C, a więc w porównaniu do upalnego weekendu ochłodzi się o około 6 stopni. Wiatr przeważnie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie się delikatnie wahać między 1016 a 1019 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie będzie zmienne od dużego po małe. Początkowo lokalnie może jeszcze przelotnie popadać i zagrzmieć. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby z południa i zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1019 hPa.

WTOREK [18.07.2023] – dostaniemy się pod wpływ słabego wędrownego wyżu, zbudowanego z powietrza polarno-morskiego, dlatego przewiduję sporo Słońca z zachmurzeniem najwyżej małym 🌤️ Bez opadów. Temp. max. ok. 24/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu oraz zachodu. Ciśnienie najpierw lekko zrośnie do 1022 hPa, potem będzie spadać do ok. 1015 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 13/16°C. Wiatr słaby przeważnie ze wschodu. Ciśnienie będzie wolno spadać do ok. 1013 hPa.

ŚRODA [19.07.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże ☁️ Przez większość dnia bez deszczu, jedynie pod wieczór możliwe będą lokalne przelotne opady 🌧️ głównie na południu woj. śląskiego. Temp. max. ok. 27/29°C, a więc gorąco, ale nie upalnie, jak w weekend. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie spadnie do ok. 1010 hPa.

Jak widać, nie ma mowy o fali upałów, gdyż do niej niezbędne są co najmniej trzy dni z rzędu z temperaturą 30+ Będzie jednak gorąco. W końcu mamy środek lata 😉