Prognoza na kolejne dni

Tegoroczny wrzesień jest w całym kraju chłodny z temperaturami poniżej normy, a więc zupełnie na odwrót niż wskazywały prognozy długoterminowe, wg których wrzesień miał być miesiącem ciepłym z temperaturą powyżej średniej wieloletniej. Fakt ten utwierdza nas tylko w przekonaniu, że prognozy długoterminowe nie mają w naszym klimacie praktycznie żadnego sensu z powodu ich bardzo małej sprawdzalności.

Czy ostatnie dni astronomicznego lata przyniosą nam większe ocieplenie? Tego dowiecie się z mojej najnowszej prognozy pogody, na którą zapraszam 🙂

W PONIEDZIAŁEK [19-09-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ a w szczytowych partiach Beskidów możliwy również śnieg z deszczem. Wciąż chłodno. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie z 1008 do 1013 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże i całkowite. Nadal miejscami będą występować przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 6/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

We WTOREK [20-09-2022] – zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Ponownie w większości regionu będą występować przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie zróżnicowane od małego po duże. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 5/9°C. Wiatr słaby z północnego zachodu.

W ŚRODĘ [21-09-2022] – zachmurzenie zmienne, przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Nadal na miejscami będą występowały przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1023 hPa.

A co dalej? Czy wrzesień chociaż w trzeciej dekadzie zrehabilituje się i zafunduje nam cieplejsze dni? To dość długi horyzont czasowy, ale wiele wskazuje na to, że do końca miesiąca nie zobaczymy już na termometrach dwójki z przodu, tym samym szansa na ciepłe dni typowe dla Babiego Lata coraz bardziej we wrześniu maleje. Obym się jednak mylił.

Pamiętajmy jednak, że przed nami jeszcze październik, a ten miesiąc lubi nas czasem pozytywnie zaskoczyć, więc pozostaje nadzieja, że może wtedy nadejdzie upragnione Babie Lato. Jeśli tak się stanie, wcześniej Was o tym oczywiście poinformuję. Tymczasem zapraszam na moją najnowszą dość zaskakującą 👉CIEKAWOSTKĘ