Kiedy większe ocieplenie?

Marzec wita się z nami słonecznie, ale niestety z dość dużym nocnym i porannym mrozem. Czy kolejne dni marca przyniosą nam większe ocieplenie?

W ŚRODĘ [02-03-2022] w ciągu dnia w woj. śląskim będzie słonecznie 🌞Zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Po mroźnym poranku po południu temperatura dojdzie do ok. 3/5°C. Wiatr słaby z północnego wschodu i północy. Ciśnienie będzie cały czas spadać do ok 1022 hPa.

W nocy ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe. Bez opadów. Temp. min. ok. -5/-8°C. Lokalnie w mrozowiskach możliwy mróz dwucyfrowy ok. -10°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

W CZWARTEK [03-03-2022] w ciągu dnia jeszcze dość sporo Słońca. Po południu i wieczorem od północy chmur zacznie przybywać i zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego oraz dużego. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 3/5°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie około 1020 hPa.

W nocy z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite. Lokalnie pojawią się słabe opady śniegu. Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

W PIĄTEK [04-03-2022] w ciągu dnia przewiduję w całym regionie zachmurzenie duże z przejaśnieniami oraz całkowite ☁️ Lokalnie może poprószyć śnieg ❄️ Nadal chłodno. Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu. Ciśnienie zacznie ponownie lekko wzrastać.

Jak widać w najbliższych dniach nie mamy co liczyć na ocieplenie. Noce i poranki będą wciąż mroźne, a w ciągu dnia temperatura dojdzie najwyżej do kilku stopni powyżej zera. Bardzo prawdopodobne, że podobne temperatury utrzymają się co najmniej do końca pierwszej dekady marca. Na kilkanaście stopni powyżej zera będziemy musieli poczekać do drugiej dekady, a kto wie, czy nie dopiero do drugiej połowy miesiąca. Na koniec pozytywna informacja, mimo chłodnej prognozy -> TUTAJ 😉