W WEEKEND POWRÓT ZIMY

Z uwagi na położenie w najbliższych dniach i falowanie głównego frontu polarnego w sąsiedztwie woj. śląskiego prognoza może być aktualizowana.

W poprzedniej prognozie kilkudniowej obiecywałem powrót zimy jeszcze w pierwszej dekadzie lutego i obietnicy dotrzymam 😉

W PIĄTEK [05.02.2021] sporo chmur, ale na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 0/3°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu.

W NOCY z piątku na sobotę miejscami spadnie trochę śniegu do 1-3 cm. Chwyci lekki mróz.

W SOBOTĘ [06.02.2021] w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami, jedynie na krańcach południowych całkowite. W większości regionu bez opadów, tylko w górach początkowo słaby śnieg. Temp. max. ok. -1/-2°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu.

W NIEDZIELĘ [07.02.2021] to już zdecydowany powrót zimy w większości regionu. Zachmurzenie całkowite. Pojawią się opady śniegu ❄️ a na południu regionu możliwy przejściowo również marznący deszcz oraz deszcz lodowy. Ochłodzenie. Temperatura maksymalna ok. -2/-7°C. Najzimniej na północy woj. śląskiego m.in. w powiecie częstochowskim.

Po WEEKENDZIE dalsze ochłodzenie, jeszcze więcej śniegu ❄️ ❄️ ❄️ i całodobowy mróz. Szczegóły w kolejnej prognozie kilkudniowej, która ukaże się w weekend 🙂