Coraz gorsze prognozy

Sierpień zaczął się umiarkowanie ciepło z opadami deszczu w całym niemal kraju. Czy w najbliższych dniach wróci gorące lato? Oto orientacyjna prognoza do końca tygodnia.

ŚRODA [02.08.2023] – po deszczowym wtorku nastąpi poprawa pogody. Od rana w całym regionie sporo Słońca 🌞 W ciągu dnia zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane 🌥️ Na ogół bez opadów.

Temperatura max. po południu ok. 23/24°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie najpierw lekko zrośnie do 1007 hPa, a następnie spadnie do ok. 1002 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Początkowo w północnej połowie regionu lokalnie pokropi. Później przez większość nocy bez deszczu i dopiero nad ranem od zachodu nasunie się kolejna strefa opadów. Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie w zakresie 1004-1002 hPa.

CZWARTEK [03.08.2023] – znajdziemy się pod wpływem wypełniającego się niżu PATRICIA znad południowej Skandynawii, dlatego pogoda będzie znowu nieco gorsza. Zachmurzenie przed południem przeważnie całkowite ☁️ a po południu również duże i umiarkowane ⛅

W większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ ale głównie rano i przed południem. Po południu stopniowa poprawa pogody. Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby do umiarkowanego z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wolno rosnąć do 1006 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie będzie zmienne między umiarkowanym a całkowitym. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie 1008-1010 hPa.

PIĄTEK [04.08.2023] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego zwłaszcza na południu regionu, po duże i umiarkowane ⛅ na pozostałym obszarze. Rano na południu woj. śląskiego popada deszcz 🌧️ poza tym na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 20/23°C. Wiatr słaby kierunków południowych. Ciśnienie w miarę stabilne w pobliżu 1012 hPa.

A CO Z WEEKENDEM? – niestety wstępna analiza pola ciśnienia oraz cyrkulacji powietrza nad Europą pozwala przypuszczać, że może nastąpić jeszcze większe załamanie pogody, spadnie sporo deszczu i mocno się ochłodzi. Powrotu gorącego lata w pierwszej dekadzie sierpnia nie widać.

Oczywiście ostateczna prognoza na pierwszy sierpniowy weekend ukaże się tradycyjnie w czwartek. Koniecznie wtedy zajrzyjcie.

A na koniec 👉UPALNA CIEKAWOSTKA 😉