Najpierw wiosenne ciepło, a potem…

We wtorek do woj. śląskiego dotarł front ciepły z opadami deszczu i coraz wyższą temperaturą nie mającą nic wspólnego z zimą. Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach w naszym regionie? Poniżej szczegółowa prognoza.

W ŚRODĘ [09-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Lokalnie możliwe słabe opady deszczu 🌧️ lub mżawki. Dalsze ocieplenie. Temp. max. po południu ok. 7/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025 hPa.

W nocy ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Nawet noc nie przyniesie przymrozków. Temp. min. ok. 4/6°C, a więc wciąż bardzo ciepło, jak na pierwszą dekadę lutego. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [10-02-2022] w ciągu dnia poczujemy obiecany przeze mnie w poprzednich prognozach pierwszy powiew wiosny, gdyż temperatura maksymalna sięgnie po południu ok. 9/12°C. W dodatku przez większość dnia nie przewiduję opadów, a na niebie oprócz chmur pokaże się Słońce 🌤️ zwłaszcza po południu. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie z 1025 do ok. 1018 hPa.

W nocy z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite ☁️ Lokalnie możliwe słabe opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 3/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W PIĄTEK [11-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu lub śniegu z deszczem 🌧️ a w górach samego śniegu ❄️ Temp. max. ok. 5/6°C, a późnym wieczorem spadek do ok. 0°C. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do ok. 1030 hPa.

Kiedy wróci mróz?

Jak widać, końcówka pierwszej dekady lutego przyniesie nam dalsze ocieplenie i termiczną wiosnę, gdyż średnia dobowa temperatura przekroczy +5°C. Na początku drugiej dekady miesiąca nadejdzie lekkie ochłodzenie, jednak mróz pojawi się tylko nocami i o poranku. W ciągu dnia temperatura będzie wciąż dodatnia.

W WEEKEND prawdopodobnie czeka nas miła niespodzianka, ale o tym napiszę szczegółowo w czwartek. Na koniec ciekawostka. Czy w lutym możliwe są w Polsce letnie temperatury? O tym przeczytacie 👉TUTAJ 😀