Kilkudniowa prognoza pogody

Wtorek przyniósł po południu i wieczorem w większości woj. śląskiego zapowiadane załamanie pogody 🌧️ i miejscami burze 🌩️ z dość intensywnymi opadami. Czy i kiedy jest szansa na powrót słonecznej pogody?

UWAGA: w związku z dość chwiejną sytuacją spowodowaną stacjonowaniem nad naszym krajem FALUJĄCEGO FRONTU atmosferycznego prognoza może ulec zmianie, zwłaszcza w kontekście opadów i burz. Informacje zawarte w tej prognozie będę na bieżąco aktualizował w razie istotnych zmian.

W ŚRODĘ [08-06-2022] przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ lub duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu wystąpią kolejne opady deszczu 🌧️ głównie przed południem. Chłodniej niż we wtorek. Temp. max. ok. 18/21°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne we zakresie 1011-1008 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite ☁️ Z południa na północ będzie się przemieszczać kolejna strefa opadów 🌧️ Lokalnie możliwe burze. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz silniejszy.

W CZWARTEK [09-06-2022] zachmurzenie zmienne od umiarkowanego 🌥️ po całkowite ☁️ Znowu pojawią się opady deszczu 🌧️ ale głównie po południu, gdy miejscami wystąpią także burze 🌩️ w czasie których opady mogą być intensywne! Lokalnie możliwy grad. Więcej na ten temat w tym osobnym OSTRZEŻENIU. Temp. max. ok. 22/25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie w zakresie 1007-1010 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite. Miejscami może jeszcze padać deszcz. Temp. min. ok. 14/16°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu i północy.

W PIĄTEK [10-06-2022] zachmurzenie będzie w regionie zróżnicowane przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie możliwe będą opady deszczu. Temp. max. ok. 19/22°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i północy. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

KIEDY WRÓCI BARDZIEJ SŁONECZNA I SUCHA POGODA? Z obecnych analiz wynika, że na początku drugiej dekady czerwca, czyli w okolicach najbliższego weekendu, jest szansa na więcej rozpogodzeń i mniej opadów. Szczegółowa prognoza na SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ukaże się tradycyjnie w czwartek wieczorem 🙂

Na koniec zapraszam na kolejne ciekawostki: oto 👉PRZYCZYNA załamania pogody a 👉 TUTAJ dotychczasowe sumy opadów.