Powoli dobiega końca kolejna niestety dość chłodna wiosna. Na Górnym Śląsku bardzo ciepłych dni było naprawdę niewiele. No cóż, mamy pecha w ostatnich latach do wiosen.
Czy w najbliższych dniach jest szansa na powrót słonecznej i ciepłej aury? Zapraszam na najnowsza prognozę pogody.
ŚRODA [24.05.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie całkowite ☁️ z lokalnymi niewielkimi przejaśnieniami. W większości regionu bez opadów. Słaby deszcz możliwy będzie już tylko lokalnie.
Temp. max. po południu ok. 13/15°C, a więc będzie aż o 10 stopni chłodniej niż we wtorek. Dla porównania w tym samym czasie na wschodzie Polski zrobi się gorąco do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie wolno rosnąć do ok. 1021 hPa.
NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 10/12°C. Wiatr słaby z północy. Ciśnienie ok. 1021 hPa.
CZWARTEK [25.05.2023] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Nadal Górny Śląsk będzie biegunem zimna. Temp. max. po południu ok. 15/17°C. Wiatr słaby cały czas z północy. Ciśnienie dość stabilne ok. 1022 hPa.
NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby cały czas z północy. Ciśnienie ok. 1022 hPa.
PIĄTEK [26.05.2023] – pogodę w woj. śląskim zacznie kształtować klin wyżu VERA znad Wysp Brytyjskich. W związku z tym przewiduję stopniową poprawę pogody. Chmur zacznie stopniowo ubywać, pojawią się większe przejaśnienia 🌤️ Na ogół bez opadów.
Napływać będzie do nas nadal niezbyt ciepłe powietrze polarno-morskie znad północnego Atlantyku, ale dzięki silnej operacji słonecznej temperatura po południu wzrośnie do ok. 17/19°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i północy. Ciśnienie w zakresie 1023 hPa.
Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizować w razie zmian. Weekendowa prognoza ukaże się tradycyjnie w czwartek wieczorem.
Już teraz zapraszam, bo będą chyba całkiem niezłe wieści 😉