Kiedy i gdzie wróci zima?

Za nami historyczny grudniowo-styczniowy weekend, który przyniósł nam zapowiadane potężne ocieplenie i nowe rekordy temperatury. W niedzielę 1 stycznia 2023 w woj. śląskim temperatura wzrosła aż do 14/18°C!

Co nas czeka w kolejnych dniach nowego 2023 roku, czy widać powrót zimy? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w mojej najnowszej prognozie pogody, na którą zapraszam.

W PONIEDZIAŁEK [02-01-2023] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe 🌤️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 11/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne w zakresie 1023-1021 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek przez woj. śląskie przejdzie mało aktywny front atmosferyczny. Zachmurzenie będzie zróżnicowane od małego po duże z przejaśnieniami. Na ogół jednak bez opadów. Temp. min. ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

We WTOREK [03-01-2023] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami oraz umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie aż do ok. 1030 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie zróżnicowane od dużego po małe. Nadal bez opadów. Temp. min. ok. 0/-2°C. Lokalnie możliwe zamglenia. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu, skręcający na południowo-zachodni.

W ŚRODĘ [04-01-2023] – początkowo słonecznie ☀️ Późnym popołudniem i wieczorem od zachodu zachmurzenie wzrastające do dużego i całkowitego aż do wystąpienia opadów deszczu 🌧️ Temp. max. wystąpi dopiero wieczorem i wyniesie ok. 6/7°C. Wiatr z południowego zachodu początkowo słaby i umiarkowany, po południu i wieczorem narastający do dość silnego. Ciśnienie do wieczora gwałtownie spadnie o ok. 15 hPa do poziomu ok. 1015 hPa.

KIEDY WRÓCI ZIMA? – prawdopodobnie w drugiej połowie tygodnia jeden z atlantyckich niżów zdoła się przedostać w głąb Europy i jego ośrodek znajdzie się na wschód od Polski. W takiej sytuacji zmianie ulegnie cyrkulacja powietrza i wspomniany niż zacznie ściągać do naszego kraju z północy chłodniejsze powietrze.

Na obecną chwilę z dość dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że w kolejny weekend całodobowy mróz i śnieg ❄️ wróci do północno-wschodniej części Polski ale do woj. śląskiego raczej nie dotrze. Jest to oczywiście na razie tylko prognoza orientacyjna.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizować i poinformuję Was o ewentualnych zmianach. Na koniec zapraszam chętnych na moje dwie najnowsze ciekawostki:

👉PADŁ REKORD TEMPERATURY W POLSCE

👉KIEDY SŁOŃCE BĘDZIE WCZEŚNIEJ WSCHODZIĆ?