Coraz wyższe temperatury

Za nami kolejny całkiem niezły weekend. W zdecydowanej większości woj. śląskiego nie padało, a temperatura wzrosła w niedzielę do 22°C. Deszcz pojawiał się tylko lokalnie. Co przyniesie nowy tydzień? Kiedy zrobi się gorąco? Czy będą zapowiadane przez niektóre media upały 32°C? O tym w mojej najnowszej kilkudniowej prognozie pogody.

W PONIEDZIAŁEK [09-05-2022] zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów. Jeśli gdziekolwiek zdarzy się punktowy deszcz, będzie to zjawisko wręcz incydentalne. Temp. max. po południu ok. 18/20°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025-1027 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie w woj. śląskim będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌜 a miejscami bezchmurnego nieba. Nie przewiduję nigdzie opadów. Temp. min. ok. 5/9°C. Wiatr słaby ze wschodu.

WE WTOREK [10-05-2022] od rana mnóstwo Słońca ☀️ Zachmurzenie będzie najwyżej małe. Bez opadów. Temp. max. 19/22°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego wschodu. Ciśnienie będzie lekko spadać do ok. 1020 hPa

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌜 lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 7/11°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

Czy to prawda, że zbliża się upał 32°C?

W ŚRODĘ [11-05-2022] w woj. śląskim nie przewiduję opadów. Na niebie pojawią się głównie chmury piętra wysokiego, przez które powinno przebijać Słońce. Temp. max. po południu ok. 24/26°C, a więc jest szansa, że zanotujemy pierwszy w tym roku gorący dzień i poczujemy tym samym powiew lata. Nie ma jednak mowy o upale 32°C zapowiadanym przez niektóre portale. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 1014 hPa.

Jaką pogodę przyniosą Zimni Ogrodnicy (12-14 maja)? O tym napiszę już we wtorek w najnowszej prognozie kilkudniowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne