Kilkudniowa prognoza pogody

Za nami spokojny weekend, który przyniósł w woj. śląskim całkiem niezłą pogodę, wbrew różnym alertom, które straszyły burzami z ulewami i gradobiciem. W większości regionu nie padało i było sporo Słońca, zwłaszcza w sobotę. Jedynym minusem mógł być dość silny wiatr.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu maja, czy w końcu spadnie konkretny deszcz? Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na najbliższe dni.

W PONIEDZIAŁEK [23-05-2022] W CIĄGU DNIA w całym regionie dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr słaby z kierunku wschodniego i południowo-wschodniego. Ciśnienie lekko spadnie z 1015 do 1010 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego i całkowitego. Na ogół jeszcze bez opadów. Temp. min. ok. 9/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

WE WTOREK [24-05-2022] zapowiadana zmiana pogody: zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. Miejscami wystąpią opady deszczu🌧️ Temp. max. ok. 16/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu i południa. Ciśnienie stabilne ok. 1008-1011 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie duże wzrastające do całkowitego. Miejscami wystąpią opady deszczu. Noc dość dość ciepła. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków południowych.

W ŚRODĘ [25-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. W większości regionu spadnie długo wyczekiwany deszcz 🌧️ Miejscami opady będą dość intensywne. Oby jak najwięcej go spadło, bo jest już dość sucho. Temp. max. ok. 13/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1015 hPa.

Dodam, że na razie nie widać ani dni gorących (25+), ani tym bardziej upalnych (30+), tak więc wszystko wskazuje na to, że tegoroczna wiosna meteorologiczna (obejmująca marzec, kwiecień oraz maj) zapisze się generalnie jako chłodna, podobnie jak ta ubiegłoroczna.

Kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa ukaże się już we wtorek wieczorem 🙂 Na koniec zapraszam na pozytywną CIEKAWOSTKĘ 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne