Kilkudniowa prognoza pogody

Czwartek był jednym z najcieplejszych dni tego roku. Temperatura w woj. śląskim wzrosła do 32/34°C. Jeszcze cieplej było m.in. w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Oczywiście nigdzie w Polsce nie było, nie ma i nie będzie mowy o ponad 40-stopniowych upałach. Poniżej grafika z temperaturą maksymalną zanotowaną w całym kraju.

Image
źródło danych: IMGW-PIB

Jakiej aury możemy spodziewać się w najbliższych kilku dniach w woj. śląskim, czy widać koniec upałów? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody, na którą zapraszam.

W PIĄTEK [22-07-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od dużego 🌥️ po małe 🌤️ W zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie mogą pojawić się punktowe opady. Temp. max. po południu ok. 29/32°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie dość stabilne z zakresie 1016-1018 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę przewiduję zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 16/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W SOBOTĘ [23-07-2022] – od rana słonecznie 🌤️ i gorąco. Dopiero po południu na przechodzącym z zachodu na wschód froncie wystąpią miejscami opady deszczu 🌧️ i lokalne burze 🌩️ w czasie których oprócz deszczu może spaść również punktowo grad. Temp. max. przed frontem ok. 30/33°C, a więc nadal upalnie. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz porywisty, ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie się lekko wahać w zakresie 1016-1013 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie może pokropić. Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu.

W NIEDZIELĘ [24-07-2022] – zapowiada się całkiem przyjemnie, zachmurzenie od dużego 🌥️ po małe 🌤️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 25/27°C, a więc gorąco, ale nie upalnie. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1017-1020 hPa. Prognoza będzie na bieżąco aktualizowana w razie zmian, tymczasem Czytelników, którzy jeszcze nie czytali, zapraszam na moje dwie najnowsze ciekawostki: 👇

CZY JESTEŚMY SAMI WE WSZECHŚWIECIE

oraz 👇

KIEDY W POLSCE PADŁ REKORD CIEPŁA