Kilkudniowa prognoza pogody

Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych kilku dniach? Zapraszam na moją najnowszą prognozę dla woj. śląskiego 😉

W PIĄTEK [14-10-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ W większości regionu bez deszczu, jedynie bardzo lokalnie możliwe będą słabe przelotne opady. Temp. max. ok. 14/17°C. Wiatr słaby z południa i południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1017 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie od dużego po małe. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 6/11°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

W SOBOTĘ [15-10-2022] – zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami 🌥️ i całkowite ☁️ Przejściowo mogą pojawić się w ciągu dnia bardzo lokalnie niewielkie opady deszczu. Temp. max. ok. 14/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa, jedynie w górach nieco silniejszy. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę zachmurzenie w woj. śląskim będzie całkowite i duże. Lokalnie wystąpią przelotne opady, głównie na południu regionu. Temp. min. ok. 7/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa i południowego zachodu.

W NIEDZIELĘ [16-10-2022] – zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ i umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Jeśli w ogóle gdziekolwiek pokropi, to naprawdę chwilowo i lokalnie. Temp. max. po południu ok. 17/20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa oraz południowego zachodu, jedynie w górach silniejszy (halny). Ciśnienie będzie rosnąć do ok. 1026 hPa.

Wstępnie dodam, że prawdopodobnie w poniedziałek i może nawet wtorek będzie jeszcze cieplej, nawet powyżej 20 stopni, tak więc będziemy mogli mówić o Babim Lecie 😁 jednak tę informację potwierdzę jeszcze w moich kolejnych prognozach 😉

Tymczasem zapraszam zainteresowane osoby na wpis o tym, jak gorąco może być w październiku 😃

👉TUTAJ