Prognoza pogody na weekend

Przed nami weekend, który przypada w okresie tzw. Zimnych Ogrodników. Czy to oznacza, że będzie on zimny?

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla województwa śląskiego.

PIĄTEK [12.05.2023] – od rana w całym woj. śląskim słonecznie 🌞 Po południu i wieczorem zachmurzenie stopniowo będzie od południa wzrastać, ale na niebie pojawią się głównie chmury piętra wysokiego i średniego 🌥️ które nie przyniosą opadów.

Nadal dość ciepło, mimo że to pierwszy dzień tzw. Zimnych Ogrodników. Temp. max. po południu wyniesie ok. 19/20°C. Wiatr umiarkowany i dość silny ze wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1020 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie przeważnie duże i umiarkowane, ale na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 7/9°C. Wiatr umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie 1020-1022 hPa.

SOBOTA [13.05.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże i całkowite ☁️ Na ogół bez opadów, jedynie późnym popołudniem bardzo lokalnie na krańcach południowych regionu może przelotnie pokropić. Temp. max. po południu ok. 16/19°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – zachmurzenie najwyżej małe. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/8°C. Wiatr umiarkowany do słabego ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie cały czas dość stabilne ok. 1022 hPa.

NIEDZIELA [14.05.2023] – od rana będzie słonecznie 🌤️ Później w ciągu dnia zachmurzenie zacznie od południa stopniowo wzrastać do dużego i całkowitego, ale deszcz pojawi się dopiero pod wieczór w południowej połowie regionu.

Ciepło. Temp. max. po południu ok. 18/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany wciąż ze wschodu oraz południowego wschodu. Ciśnienie zacznie spadać do 1013 hPa.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizować. W każdym razie w tym roku nie musimy obawiać się przymrozków w czasie Zimnych Ogrodników, gdyż wystąpiły one już w pierwszej dekadzie tego miesiąca 😉