Kilkudniowa prognoza pogody

Tegoroczny październik jest dość chłodny, a przecież wg różnych internetowych prognoz długoterminowych miał być ciepły. No cóż, kolejny raz możemy się przekonać, że tego typu prognozy nie mają kompletnie żadnego sensu 🙂

Prognoza pogody na najbliższe dni

ŚRODA [13.10.2021] – zachmurzenie duże z przejaśnieniami oraz całkowite. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwy także drobny grad. UWAGA: w Beskidach wystąpią również opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu 🌨️ Sporo Czytelników pytało o środę w Tatrach, więc dodam, że w Tatrach będzie biało, a miejscami krajobrazy zabielą się również przejściowo na Podhalu.

Zimno. Temp. max. w ciągu dnia zaledwie ok. 6/9°C. W Beskidach oczywiście jeszcze chłodniej. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie z 1014 do 1022 hPa.

CZWARTEK [14.10.2021] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane ⛅ Bez opadów. Noc ze środy na czwartek będzie zimna. Temp. min. rano ok. 1/4°C. Lokalnie możliwe niewielkie przymrozki. Temp. max. po południu ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w zakresie 1024-1020 hPa.

PIĄTEK [15.10.2021] – w nocy z czwartku na piątek miejscami wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 6/7°C. W ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ i na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 11/13°C. Niestety mocniej powieje z południowego- zachodu, co spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa. Ciśnienie spadnie do ok. 1016 hPa, a następnie zacznie ponownie rosnąć.

O pogodzie w weekend napiszę tradycyjnie w czwartek 😉