Orientacyjna prognoza pogody dla woj. śląskiego

WEEKEND przyniósł nam zmienną pogodę: w sobotę przejaśnienia, a w niedzielę poranny śnieg, który po południu w większości regionu ponownie stopniał.

W pierwszych dniach nowego tygodnia zima będzie się powoli rozkręcać. Zapraszam na szczegóły prognozy.

W PONIEDZIAŁEK 🎅 [06.12.2021] – przez cały dzień będzie pochmurno ☁️Miejscami wystąpią opady głównie śniegu ❄️ Temperatura zarówno minimalna rano jak i maksymalna w ciągu dnia taka sama ok. 0/1°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie z 1007 do 1011 hPa.

WTOREK [07.12.2021] – w NOCY z poniedziałku na wtorek przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ Lokalnie możliwe będą słabe opady śniegu. Temperatura minimalna rano ok. -1/-2°C.

We WTOREK w ciągu DNIA zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Tylko lokalnie może jeszcze słabo poprószyć śnieg ❄️ Temp. maksymalna po południu ok. -1/0°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1012-1014 hPa.

ŚRODA [08.12.2021] – w NOCY z wtorku na środę na ogół bez opadów. Miejscami wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia 🌛 Wszędzie chwyci kilkustopniowy mróz ok. -3/-5°C, a lokalnie w miejscach dłuższych rozpogodzeń temperatura będzie jeszcze o kilka stopni niższa.

W ŚRODĘ w ciągu DNIA zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po małe, tak więc będzie szansa na to, że pokaże się Słońce 🌤️ zwłaszcza na południu regionu. Bez opadów. Temperatura maksymalna po południu ok. -1/-2°C, czyli całodobowy mróz. Wiatr umiarkowany z południowego wschodu będzie obniżał temp. odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie 1013-1010 hPa.

Kolejna aktualizacja oraz przedłużenie prognozy już we wtorek 🙂