Kilkudniowa prognoza pogody dla Śląska

Po weekendzie czeka nas niestety ponowne pogorszenie pogody 🙁

PONIEDZIAŁEK [17.05.2021] – przez większą część nocy z niedzieli na poniedziałek będzie jeszcze pogodnie i bez opadów. Zachęcam do obserwacji w niedzielny wieczór pędzących po niebie „gwiazd”, czyli satelitów Starlink. Więcej na ten temat napisałem tu: https://pogodadlaslaska.pl/czym-sa-pedzace-po-niebie-gwiazdy/

W ciągu dnia zachmurzenie duże do całkowitego. Z południa nasunie się strefa dość intensywnych opadów deszczu. W związku z intensywnymi opadami wydane zostało to ostrzeżenie meteorologiczne: https://pogodadlaslaska.pl/ostrzezenie-meteorologiczne-5/ Temp. max. ok. 11/14°C. Górny Śląsk będzie niestety najzimniejszym regionem w Polsce. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1005 hPa

WTOREK [18.05.2021] – noc z poniedziałku na wtorek bardzo deszczowa. We wtorek przed południem pochmurno, w większości woj. śląskiego będzie jeszcze padać, poza zachodnimi krańcami regionu. Po południu lokalnie pojawią się niewielkie przejaśnienia, a opady będą występować już tylko miejscami. Temp. max. ok. 14/15°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wrośnie z 1005 do 1010 hPa.

ŚRODA [19.05.2021] – zachmurzenie duże z przejaśnieniami do całkowitego. Miejscami przelotne opady, lokalnie możliwe burze. Temp. max. ok. 15°C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie ok. 1013 hPa.

Jak widać w najbliższych dniach nie ma co liczyć na dłuższą poprawę. Czy druga połowa tygodnia będzie lepsza? O tym już we wtorek wieczorem.