Przed nami solidne uderzenie lata

Przed nami pierwsza w tym roku prawdziwa fala upałów, a o fali upałów mówimy wtedy, gdy przez minimum trzy dni z rzędu temperatura maksymalna wynosi co najmniej 30°C

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla województwa śląskiego.

PONIEDZIAŁEK [14.08.2023] – będziemy nadal pod wpływem wyżu LOTTE znad Ukrainy. Zachmurzenie zmienne od dużego z przejaśnieniami rano po małe 🌤️ po południu. Bez opadów. Temperatura maksymalna ok. 29/31°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie najwyżej małe, a w wielu miejscach wręcz bezchmurne niebo. Oczywiście bez opadów. Temp. min. ok. 16/18°C. Wiatr słaby z południa. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1020 hPa.

WTOREK [15.08.2023] – ostatni dzień długiego weekendu będzie również bardzo udany pod względem pogody. W całym woj. śląskim od rana do wieczora praktycznie bezchmurne niebo 🌞 nie licząc ewentualnych smug kondensacyjnych po przelatujących samolotach. Oczywiście bez opadów. Upalnie. Temp. max. ok. 30/32°C. Wiatr słaby z południa. Ciśnienie wciąż dość stabilne ok. 1020-1018 hPa.

NOC z wtorku na środę – bezchmurnie lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. ok. 17/19°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1018 hPa.

ŚRODA [16.08.2023] – po długim słonecznym weekendzie zachmurzenie w ciągu dnia wzrośnie przejściowo do umiarkowanego ⛅ i dużego z przejaśnieniami, ale na ogół jeszcze bez opadów. Temp. max. ok. 30/32°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, głównie z południowego wschodu. Ciśnienie cały czas stabilne około 1018 hPa.

Podsumowując, przed nami upalny okres, jak na lato przystało 🙂 Dodam, że upały nie będą miały nic wspólnego z rzekomym napływem powietrza z Afryki. Co roku te same nieprawdziwe infomacie powtarzają niestety niektóre media.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował w razie zmian, dlatego zaglądajcie na stronę 🙂