W najbliższych dniach przydadzą się ciepłe ubrania

Kończy się jeden z cieplejszych i wietrznych lutych w historii polskiej meteorologii. Śnieg w zasadzie leżał tylko w górach. Jakie będą pierwsze dni marca? O tym w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej.

W PONIEDZIAŁEK [28-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od nieba bezchmurnego 🌞 po zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. max. ok. 1/3°C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze WSCHODU🇺🇦 Ciśnienie jest cały czas stabilne i wysokie ok. 1035 hPa.

W nocy z PONIEDZIAŁKU na WTOREK w całym woj. śląskim nastąpi rozpogodzenie 🌘 Przewiduję najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. W związku z napływem chłodniejszego powietrza kontynentalnego ze wschodu i brakiem kołderki z chmur temperatura minimalna spadnie do ok. -4/-8°C. Wiatr słaby ze wschodu i północnego wschodu.

We WTOREK [01-03-2022] nad Polską znajdzie się centrum wyżu barycznego (antycyklonu). W związku z tym w woj.śląskim przez cały dzień będzie sporo Słońca 🌤️ zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Po dość mroźnym poranku coraz wyżej operujące Słońce zdoła ogrzać powietrze do ok. 2/4°. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie wciąż wysokie, ale zacznie wolno spadać.

W nocy z WTORKU na ŚRODĘ w całym regionie bezchmurnie 🌘 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Jeszcze zimniej. Temp. min. rano ok. -5/-9°C. Lokalnie w tzw. mrozowiskach możliwy będzie nawet mróz dwucyfrowy. Wiatr słaby z północnego wschodu i północy. Dalszy spadek ciśnienia.

W ŚRODĘ [02-03-2022] w ciągu dnia od rana słonecznie 🌞 W większości regionu wręcz bezchmurnie i oczywiście bez opadów. Po mroźnym poranku Słońce podniesie temperaturę po południu do ok. 3/5°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie spadnie do ok. 1023 hPa.

Podsumowując, początek marca nie będzie miał nic wspólnego z termiczną wiosną. Ciepłe płaszcze jeszcze nam się przydadzą, zwłaszcza rano, gdy będziemy wychodzić np. do pracy. Prognoza na każdy dzień będzie oczywiście aktualizowana w zakładce Prognoza 24h Kolejna prognoza kilkudniowa ukaże się we wtorek. Na koniec spójrzcie, jak pięknie z kosmosu było kilka dni temu widać ośnieżone polskie GÓRY 😀