Spadnie sporo śniegu ❄️

Czwartek przyniósł w większości woj. śląskiego (głównie w południowo-wschodniej połowie) zapowiadane pierwsze słabe i umiarkowane opady śniegu. W wielu miejscach ponownie zrobiło się biało.

Była to jednak tylko mała zapowiedź kolejnych dużo większych opadów 🙂 Zapraszam na szczegóły prognozy pogody na piątek oraz cały weekend.

W PIĄTEK [20-01-2023] – w ciągu dnia przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże 🌥️ do całkowitego ☁️ Rano miejscami możliwe mgły. Przez większość dnia bez opadów, dopiero wieczorem z południowego wschodu nasunie się strefa obfitych opadów śniegu ❄️

Temp. max. po południu ok. -2/1°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1015 hPa.

W NOCY z piątku na sobotę – przewiduję w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite z ciągłymi opadami śniegu ❄️ Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr z północy umiarkowany i dość silny powodujący zawieje śnieżne.

W SOBOTĘ [21-01-2023] rano czeka nas konkretne odśnieżanieW ciągu dnia nadal w całym regionie zachmurzenie całkowite i duże z opadami śniegu ❄️ ale już słabnącymi i zanikającymi. Temp. max. ok. 0/-2°C. Wiatr umiarkowany i słaby z kierunków zmieniających się. Ciśnienie po południu zacznie rosnąć.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Na ogół już bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć. Miejscami możliwe mgły. Temp. min. będzie uzależniona od stopnia zachmurzenia i wyniesie od ok. -1/-2°C pod chmurami do ok. -3/-7°C lokalnie w miejscach dłuższych przejaśnień. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W NIEDZIELĘ [22-01-2023] – zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Tylko lokalnie możliwe będą opady śniegu lub mżawki. Temp. max. po południu ok. 0/2°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie wyraźnie wzrośnie do ok. 1030 hPa.

Gdzie i ile spadnie śniegu? Na te pytania odpowiadam w ostrzeżeniu z grafiką dla całego kraju, które zamieszczam w poniższym osobnym wpisie:

👇Ostrzeżenie