Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak na razie wrzesień przynosi dość spokojną, suchą i stabilną pogodę, jednak końcówka pierwszej dekady miesiąca będzie zdecydowanie bardziej zmienna pod względem aury. Oto szczegóły prognozy na najbliższe dni.

W ŚRODĘ [07-09-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 22/24°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie będzie wolno spadać do ok. 1016 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 9/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

CZWARTEK [08-09-2022] – przez większość dnia zachmurzenie małe oraz umiarkowane ⛅ i bez opadów. Dopiero późnym popołudniem i wieczorem do całego regionu z południowego zachodu dotrze front z deszczem 🌧️ Miejscami pojawiają się burze z ulewami ⛈️ już jedne z ostatnich w tym sezonie. Lokalnie możliwy grad. Temperatura max. ok. 24/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie spadnie do ok. 1009 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite i duże. Na przechodzącym froncie będzie padać deszcz, zwłaszcza w pierwszej części nocy. Temp. min. ok. 13/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany zmieni kierunek na zachodni.

W PIĄTEK [09-09-2022] – po przejściu nocnego frontu pogoda się poprawi, zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie dość stabilne i przeciętne, bo ok. 1012-1014 hPa.

Prognoza w razie zmian będzie oczywiście na bieżąco aktualizowana. W czwartek wieczorem ukaże się kolejna prognoza kilkudniowa uwzględniająca również cały najbliższy WEEKEND [10-11.09.2022], ale wstępnie zapowiada się dość kiepski. Na koniec zapraszam zainteresowane osoby na:

👉PODSUMOWANIE SIERPNIA Dowiecie się m.in. gdzie w Polsce było najcieplej i najchłodniej, gdzie spadło najwięcej i najmniej deszczu oraz gdzie najczęściej świeciło Słońce 😉