Przed nami zmiany w pogodzie

Pierwsze dni nowego 2023 roku przyniosły nam pogodę bardzo ciepłą, suchą i dość słoneczną. Pogoda w najbliższych dniach ulegnie jednak zmianie i stanie się zdecydowanie bardziej dynamiczna oraz zróżnicowana. Oto szczegóły.

W ŚRODĘ [04-01-2023] – początkowo będzie słonecznie 🌞 Późnym popołudniem i wieczorem od zachodu zachmurzenie wzrastające do dużego i całkowitego aż do wystąpienia opadów deszczu 🌧️ Temp. max. wystąpi dopiero późnym popołudniem oraz wieczorem i wyniesie ok. 6/7°C.

Wiatr z południowego zachodu początkowo słaby i umiarkowany, po południu i wieczorem narastający do dość silnego. Ciśnienie do wieczora gwałtownie spadnie o ok. 15 hPa do poziomu ok. 1015 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże oraz całkowite. Okresami wystąpią opady deszczu 🌧️ Do tego pojawi się dość silny wiatr z południowego zachodu. Temperatura min. ok. 5/7°C. Ciśnienie nadal będzie spadać do ok. 1010 hPa.

W CZWARTEK [05-01-2023] – przewiduję zachmurzenie duże oraz całkowite. Na przeważającym obszarze województwa śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. po południu ok. 8/10°C. Wiatr powieje z zachodu i będzie nadal umiarkowany i dość silny. Ciśnienie po wcześniejszym wyraźnym spadku do ok. 1010 hPa zacznie wieczorem ponownie wzrastać.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie w całym regionie będzie przeważnie całkowite. Miejscami wystąpią niewielkie opady deszczu. Temp. min. rano ok. 0/2°C. Wiatr nadal dość silny do umiarkowanego z północnego zachodu.

W PIĄTEK [06-01-2023] – zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Rano lokalnie możliwe będą słabe opady głównie deszczu. W ciągu dnia w większości regionu bez opadów, dopiero późnym popołudniem i wieczorem od zachodu nasunie się kolejny front, który miejscami przyniesie opady deszczu 🌧️ Nieco chłodniej. Temp. max. wystąpi dopiero wieczorem i wyniesie ok. 5/7°C. Wiatr osłabnie i będzie wiać najpierw z północnego zachodu, a potem z południa. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie z 1010 do 1023 hPa.

Jak widać, najbliższe dni przyniosą w woj. śląskim zmianę pogody w postaci m.in. silniejszego wiatru, okresowych opadów i nieco niższej temperatury.

Niektóre media już szumnie ogłosiły, że od piątku do całego kraju wraca zima. Nie do końca tak będzie, otóż według moich analiz śnieg ❄️ i mróz powróci na krótko jedynie do północno-wschodniej oraz wschodniej części Polski.

O szczegółach poinformuję w mojej kolejnej aktualizacji prognozy, a na koniec zapraszam na najnowszą CIEKAWOSTKĘ O SŁOŃCU 😃