Czas na zmianę opon

Dobiega końca pierwsza połowa listopada, która generalnie była dość ciepła. Jaki będzie początek drugiej połowy tego miesiąca? Czy w prognozach widać zimę? Zapraszam na szczegóły.

ŚRODA [15.11.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie całkowite ☁️ i duże 🌥️ W większości woj. śląskiego wystąpią opady deszczu 🌧️ związane z niżem JASPER. Najwięcej opadów przed południem. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o około 4 stopnie. Ciśnienie do wieczora wzrośnie do ok. 1010 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. 🌧️ Temp. min. ok. 4/5°C. Wiatr już osłabnie i powieje z zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1017 hPa.

CZWARTEK [16.11.2023] – zachmurzenie zmienne między całkowitym ☁️ a umiarkowanym ⛅ Miejscami możliwy będzie przelotny deszcz ☔ Temp. max. bez większych zmian, czyli ok. 8/10°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie zacznie ponownie spadać.

NOC z czwartku na piątek – przez południe Polski przetoczy się centrum niżu LINUS, przynosząc wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego oraz ciągłe opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa i wschodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1007 hPa.

PIĄTEK [17.11.2023] – pogodę w dalszym ciągu będzie kształtować wspomniany niż LINUS, w związku z tym przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ Znowu w większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. przed południem ok. 4/6°C. Po południu zacznie się ochładzać. Wiatr umiarkowany i dość silny, będzie zmieniał swój kierunek na północny i północno-zachodni. Ciśnienie zacznie ponownie rosnąć do ok. 1013 hPa.

Kolejne dni przyniosą dalsze ochłodzenie, tak więc warto zmienić opony na zimowe. O szczegółach przeczytacie w tym osobnym 👉 WPISIE